Nietypowe kierunki studiów

Zielarstwo

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie proponuje swoim studentom studia w zakresie zielarstwa oraz terapii roślinnych.

Absolwenci zielarstwa będą dokładnie przeszkoleni w uprawie roślin zielarskich oraz suszeniu ich. Tego typu wiedza przydatna jest w takich dziedzinach, jak: kosmetyka, dietetyka oraz szeroko pojęte lecznictwo.

Doradztwo filozoficzne

Obecnie, coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju treści motywacyjne, wystąpienia coachów i trenerów.

Katowicki Uniwersytet Śląski, podążając za najnowszymi potrzebami, stworzył kierunek zwany doradztwem filozoficznym.

W odróżnieniu od studiowania filozofii, po której według opinii publicznej, można było zostać wyłącznie wykładowcą tegoż kierunku, doradztwo filozoficzne, nawiązujące do sztuki życia, być może ma szansę na większy sukces.

Studia o wikingach

Natomiast w Norwegii, miłośnicy wikingów mają możliwość zapisania się na studia właśnie o pierwotnych mieszkańcach Skandynawii.

Studenci z pewnością nie staną się tacy, jak wikingowie, ale będą mieli możliwość poznania ich historii, kultury i obyczajów. Oprócz tego będą brali udział w zajęciach z paleografii, czy runologii.

Zarządzanie parafią

Kierunek, który proponuje Uniwersytet Warszawski przeznaczony jest raczej dla studentów płci męskiej, a zwłaszcza dla księży.

Przyszli duchowni dowiedzą się, jak skutecznie zarządzać parafią, co zrobić, aby pozyskać fundusze europejskie oraz jak bezproblemowo porozumiewać się z wiernymi.

Przyszli proboszczowie będą mieli spory wybór, ponieważ coraz więcej uczelni, decyduje się na otwarcie tego kierunku.

© www.odbarierydokariery.pl 2024 | website template by ARaynorDesign