Znajdź pracę przez Internet

Kiedyś pracę można było znaleźć tylko poprzez regularne sprawdzanie ogłoszeń w gazecie lub też samodzielne odwiedziny siedziby firmy, by zapytać się o wolne stanowiska pracy. Oczywiście wraz z postępem technologicznym, poszukiwania pracy wymagają o wiele mniej wysiłku, niż wcześniej. Zapewnia to oczywiście, Internet. Jednak nie są to tylko strony internetowe...

Awans poziomy: odrzucić, czy przyjąć?

Każdemu pracownikowi zależy na otrzymaniu awansu. Wiąże się to z większym prestiżem zawodowym, poprawą własnej samooceny, a co najważniejsze: dużo wyższą wypłatą. Każdy więc stara się wypełniać swoje obowiązki jak najdokładniej, by w jak najkrótszym czasie otrzymać pożądaną ofertę awansu. Niektórzy jednak nie do końca otrzymują to, czego tak bardzo pragnęli. Czy pomyłką jest automatyczne odrzucenie tej oryginalnej propozycji?

Nietypowe kierunki studiów

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie proponuje swoim studentom studia w zakresie zielarstwa oraz terapii roślinnych. Absolwenci zielarstwa będą dokładnie przeszkoleni w uprawie roślin zielarskich oraz suszeniu ich. Tego typu wiedza przydatna jest w takich dziedzinach, jak: kosmetyka, dietetyka oraz szeroko pojęte lecznictwo.

Praca podczas studiów

W dzisiejszych czasach na studia wybiera się zdecydowana większość młodych ludzi. Część z nich pochodzi z małych miast i na czas swojej edukacji zmuszona jest zmienić miejsce swojego zamieszkania. Nierzadko wiąże się to z bardzo wysokimi kosztami – już za samą przeprowadzkę trzeba zapłacić, a życie w dużym mieście zawsze jest droższe od tego w małym miasteczku. Ponadto nie każdy ma rodziców, którzy są w stanie utrzymać swoje dziecko przez cały czas studiów. Dlatego wielu studentów szuka pracy, dzięki której będzie w stanie się samodzielnie utrzymać. Podpowiadamy gdzie nie wymaga się doświadczenia i pozwala na elastyczne godziny wykonywania swoich zawodowych obowiązków.

Jak będzie wyglądał plan lekcji typowego ucznia za 20 lat?

Systemy nauczania z roku na rok ulegają coraz większym zmianom. Istnieją przedmioty oraz zagadnienia, w których niezbyt wiele się dzieje. Są jednak takie dziedziny życia, które rozwijają się w niezwykłym tempie. Jaki może mieć to wpływ na sposób nauczania naszych dzieci i wnuków?

Bycie poliglotą się opłaca! Jakich języków najbardziej warto się uczyć?

Biegłe posługiwanie się językami obcymi może otworzyć drzwi do niejednej kariery. I nie chodzi tu tylko o pracę za granicą, związaną z tłumaczeniem czy dla obcojęzycznych koncernów. Obecnie niemal każda profesja wymaga intensywnych kontaktów międzynarodowych – szczególnie w środowisku korporacyjnym i w wielkich miastach.

© www.odbarierydokariery.pl 2024 | website template by ARaynorDesign